En İyi Klima Markası 2017 – Yeni Sezon Klima Modelleri

en iyi klima markası

En İyi Klima Markası 2017 – Yeni Sezon Klima Modelleri

Yaz – kış iklimlendirme aracımız olan klimalar, her sene yeni modelleri ile klima ihtiyaçlarını karşılıyor. Evlerde, iş yerlerinde, mağazalarda, kısacası her yerde karşımıza çıkan klimalar arasından tercih yapılırken en iyi markalar daha çok rağbet görüyor. Ancak yine de klima markaları arasından seçim yapmak zorlaşıyor. En iyi klima markası 2017 yılında da merak konusu oluyor.

Peki bu sene en iyi klima markası hangisi? Klima markaları arasından seçim yaparken nelere dikkat edilir? Hangi klima daha iyi? Bu sorularınızın cevabını birlikte verelim. En iyi klima markası 2017 alternatiflerini inceleyelim.

Hangi Marka Klimayı Almalıyım? İhtiyaçları Karşılayan Klima Markaları

İlk kez klima alacak olanlar klima markaları arasından önerilenleri tercih ederler. Kullanıcıları tarafından beğenilen modelleri araştırırlar. En iyi klima markası hangisi sorularına cevap almak için yüzlerce modeli incelerler. Siz de ilk kez klima alacaklar arasındaysanız önerilen modellerin yanında cihazların kapasitelerine ve özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Ucuz fiyata sahip diye uzun süre kullanamayacağınız bir ürünü almamalısınız.

En iyi klima markası 2017 hangisi derseniz, size önerebileceğimiz klima markaları:

  • Mitsubishi

En iyi klima markaları 2017 yılında da yıllardır sektörde var olan klima markalarıdır. Bunların başında da ilk sırayı Mitsubishi almaktadır. A sınıfı klimalarıyla sektörde iddialı olan Mitsubishi, farklı kapasiteleriyle her mekana özel çözümler üretilmesini sağlamaktadır. Kullanıcılarından olumlu yorum alan Mitsubishi klima modelleri tasarruflu olmasıyla da bütçe dostu klima markaları arasında yer alıyor. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz klima markası Mitsubishi, yüksek verimliliğiyle 2017 en iyi klima markaları arasındaki yerini koruyor.

Mitsubishi klimalar, iç ünitelerinde bulunan anti bakteriyel filtreler ve 24 saat iyon özellikleriyle mekanların havasını tozdan, mikroptan ve bakteriden arındırıyor. Isıtma ve soğutma performansını sağlıklı klima markası olarak da devam ettiren Mitsubishi, inverter klima modelleriyle son yılların gözdesi oluyor. Otomatik programlanması, elektrik kesintilerinde tekrar çalışabilmesi, performans ve enerji tüketimi açısından diğer markalara oranla daha çok tercih edilen Mitsubishi için en iyi klima markaları 2017 sırasının ilki diyebiliriz.

  • Toshiba, Sigma, Daikin gibi klima markaları da Türkiye’de tercih edilen modeller üretiyorlar. Sigma ve Daikin de kullanıcılarından olumlu yorumlar alıyorlar.

En iyi klima markası 2017 önerileri arasında sık sık Mitsubishi ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle Mitsubishi klima modelleri hakkında fikir sahibi olmanızda yarar var. Mekanlarınız için en uygun klima modelini satış ekipleriyle birlikte seçebilirsiniz.

Hangi Klima Daha İyi? Ekonomik Klima Modelleri

Klima her mevsim kullanıldığı için en iyi modeli almak istemeniz çok doğal. En iyi klima markası olarak önerilen markaların modelleri arasından seçim yaparak geleceğinize katkı sağlayabilirsiniz. Ucuz klimaları 5 sene kullanırsanız kaliteli klimaları 20 sene kullanırsınız.

Hangi klima markasının daha iyi olduğunu, hangi marka klimanın daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu bilmek doğru tercih yapmanızı sağlayacak. En iyi klima markası 2017 diye aldığınız ürünün işinize yaramaması gibi bir durumla karşılaşmak yerine uzun yıllar kullanacağınız bir klima alma hayalinizi gerçekleştirmek için ısıtma ve soğutma açısından yüksek performans gösteren modelleri seçmeniz gerekecek.

Klimayı satın alma amacınızı bildiğinizde de işiniz kolay olacak. Ayrıca en iyi klima markası seçiminizde klimayı hangi ilde kullanacağınızı, klimayı hangi sıklıkla kullanacağınızı, günde ortalama kaç saat kullanacağınızı da göz önünde bulundurmanız yararlı olacak.

Hangi marka klima daha iyi sorunuza cevap ararken alacağınız klimanın en önemli özelliğinin A sınıfı olması gerektiğini de unutmayın. Az enerjiyle maksimum verim sunan klimalar faturalarınızın yüksek gelmesini de önleyecektir.

Klima seçerken:

  • İhtiyacınız olan kapasiteye,
  • Enerji verimliliğine,
  • Mekan büyüklüğüne,
  • Mekanda yaşayacak kişi sayısına,
  • Isıtma ve soğutma değerlerine,
  • Performansına,
  • Fiyatlarına dikkat etmelisiniz.

En iyi klima markaları 2017 yılında da elbette ucuz olmayacaktır. Ancak klimanızı çok sık kullanacaksanız pahalı ve kaliteli bir ürün almanın yararını ilerleyen zamanlarda göreceksiniz. Klimadan hem ısıtma hem de soğutma özelliği bakımından iyi performans bekliyor ve aynı zamanda tasarruflu olmasını istiyorsanız bütçenizi kısıtlamamalısınız. En iyi klima markası pahalı olabilir ancak ucuz klimalara göre kat be kat iyidir.

Paylaş