En İyi Klima Modelleri ve Çeşitleri

en iyi klima modelleri

En İyi Klima Modelleri ve Çeşitleri

Klima satın almadan önce en iyi klima modelleri ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Her ne kadar klimanın fiyatı önceliğimiz olsa da klima alırken mekanımıza uygun ve yüksek verimli modellerden yana seçimimizi yapmamız gerekir. En iyi klima modelleri ve markaları verdiğimiz paranın karşılığını bize sunacaktır. Bu nedenle ucuz klima almak gibi bir yanlışa düşmememiz gerekir.

Klima satın almadan önce mekanımızın büyüklüğünü, yaşadığımız şehrin iklim şartlarını, klimayı kullanma amaçlarımızı, istediğimiz ısıtma ve soğutma değerlerini göz önünde bulundurmalıyız. En iyi klima çeşitleri arasından tercih yaparken beklediğimiz iklimlendirme değerlerine sahip olanları tercih etmeliyiz.

En iyi klimalar önerilirken uzmanından destek almanın da büyük faydasını göreceğiz. Keşif ekipleri ve satış uzmanlarıyla mekanda yapılan gözlemler sonucu önerilen klima modelleri arasından tercihimizi yapabiliriz. Peki bu senenin en çok tercih edilen klima modelleri ve çeşitleri neler? Klimanızı seçerken neye göre tercih yapacaksınız? En iyi klima modelleri ve uzman önerileri sayfamızda!

En İyi Klimalar – İhtiyaçlarınıza Uygun Çözümler!

En iyi klima modelleri arasından seçim yaparken kullanım amaçlarınıza göre klimanızı belirlemenizde yarar var. Duvar tipinden ticari klimaya kadar ayrılan klima çeşitleri içinde yer alanlar:

  • Ev – Ofis Klimaları

Ev ve ofis klimaları en iyi klimalar arasında ilk sırada yer alıyor. Mekanın büyüklüğüne göre belirlenebilecek olan ev ve ofis klimaları için binanın kullanımı, havalandırma kabiliyeti, hava hareketi, yatırım maliyeti, servis ve filtre değişimi, mevsim geçişleri, enerji maliyetleri paylaşımı, işletme özelliği, iç dekorasyon da dikkate alınmalıdır.

Ev tipi klima ve ofis tipi klima alırken uzun ömürlü kullanımı amaçlamak gerekir. Kapasite hesabı yapılmadan alınan klimalar ısıtma ve soğutmada yetersiz kalabilir. Bu nedenle keşif uzmanlarından destek almakta fayda var.

  • Ticari Klimalar

Klima çeşitleri arasında bulunan ticari klima, iş yerleri ve üretim merkezleri gibi geniş mekanlarda kullanılan klima modelleridir. Tercih yaparken hava akımlarının güçlü olmasına dikkat edilmelidir. Uzun ömürlü olması gereken ticari klima modelleri, ısıtma ve soğutma fonksiyonları gelişmiş olanlardan tercih edilmelidir.

  • Multi Klimalar

Klima çeşitleri arasında dikkat çekenlerden biri de multi klima modelleridir. Multi klimalar, çoklu split anlamına gelmektedir. Tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split sistem bulunur. İç ünitelerin tamamı tek bir dış üniteye bağlanır. Multi klimalar, farklı kapasitelerde tasarlanan dış üniteleri ve bireysel kontrol sistemleri ile kullanım kolaylığı sağlar. Geniş kullanım alanı olan multi klimaları gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

  • VRF Klimalar

En iyi klima modelleri arasından seçim yapmak isteyenler, dış ünite ile birden çok iç ünitenin bağımsız olarak kontrol edilebildiği klima sistemi olan VRF klimaları tercih edebilirler. Hastaneler, okul ve dershaneler, oteller ve turizm tesisleri ile alışveriş merkezlerinde kullanılabilen VRF klima çeşitleri, eşit ve eş zamanlı ısıtma ve soğutma özelliği ile mekanlardaki iklimlendirme ihtiyaçlarını rahatça karşılarlar.

Klima Modelleri – Uzun Ömürlü Kullanım İçin Doğru Seçim!

En iyi klima modelleri arasından seçim yaparken sezonun yeni ürünlerini incelemeyi unutmayın. Sektörün ünlü klima markaları her sezon yeni cihazları ile aklınızı çelmeye çalışırken bütçenizi sarsmamak için ucuz ürünleri almaktan kaçının.

Klima modelleri açısından seçim yapabileceğiniz kategoriler:

  • Duvar Tipi Klima

Duvar tipi klima, bir iç ve bir dış üniteden oluşan, duvara monte edilen klima modelleri arasındadır. Hemen hemen tüm evlerde tercih edilen klima modelidir. 9.000 Btu/h ile 28.000 Btu/h kapasiteler arasında olan duvar tipi klimalar her markanın olmazsa olmazıdır.

  • Salon Tipi Klima

Salon tipi klima, geniş mekanlarda kullanılan klima modelleri arasındadır. Dikey görünümlü olan salon tipi klima, genellikle mağaza, toplantı ve konser salonları, okul ve dershaneler gibi geniş mekanlar için tercih edilir. İş yerleriniz için ideal çözüm olabilir.

  • Kaset Tipi Klima

Kaset tipi klima, iç üniteleri tavan boşluğuna, dış üniteleri tavana monte edilen 4 yönlü ısıtma ve soğutma özelliği sağlayan klima modelidir. 4 yönlü hava salınım kalitesi sunan kaset tipi klimalar, en iyi klima modelleri arasında yer almaktadır.

  • Tavan Tipi Klima

Tavan tipi klima, tavana monte edilen klima modelleri arasında yer alır. Ev ve iş yerlerinde genel kullanım için uygun olan tavan tipi klima modeli, elektrik kesintisinden sonra da otomatik olarak tekrar çalışmaya başlar. En iyi klimalar arasında gösterilir.

  • Kanallı Klima

Kanallı klima, kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan klima çeşitleri için kullanılan isimdir. Kanallı tip klima, iç üniteleri tavan arası boşluğuna gizlenerek monte edilir. Bu nedenle mekanlarda hoş bir görünüm sağlar.

  • Yer Tipi Klima

Yer tipi klima, diğer klima modellerinden farklı olarak yere monte edilen, ince ve şık tasarıma sahip klima modelleri arasındadır. Kapalı alanlarda en uygun klima modellerinden biri olarak bilinen yer tipi klima çeşitleri, kolay montaj özellikleriyle tercih edilebilir.

2017 En İyi Klima Modelleri

Mitsubishi klimalar bu sene de en iyi klima modelleri arasında yer alıyor. Duvar ve salon tipi klimaların daha çok ilgi gördüğü markanın her sezon kampanyaları göz dolduruyor. 2017’de en çok tercih edilen klima modelleri:

Klima modelleri ve çeşitleri arasından kapasitesi mekanlarınız için uygun olan modelleri tercih ederek kaliteli klima kullanımı sağlayabilirsiniz. Hangi klimayı satın alacağınıza keşif uzmanlarıyla karar vererek doğru tercihi yapabilirsiniz.

Paylaş