En Sessiz Klima Modelleri – Düşük dBA Klimalar ve Ses Düzeyleri

en sessiz klima modelleri

En Sessiz Klima Modelleri – Düşük dBA Klimalar ve Ses Düzeyleri

Son yıllarda klimalar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya başladı. Her mevsim kullandığımız klimaları satın alırken dikkat ettiğimiz konulardan biri de klimanın sessiz çalışıp çalışmadığı. En sessiz klima modelleri, özellikle ofisler için oldukça önemli. Bu nedenle yıllarca kullanacağımız klimalarda konfor ilk kriterlerimizden biri olmalı. Konforu ise dBA seviyesi dediğimiz klima sesi sağlıyor. En sessiz klima modelleri sayesinde iklimlendirmede rahatlık oluşturuluyor.

dBA ses seviyesi olarak duyacağınız dBA desibel kelimesinin kısaltılmış hali. Ses seviyelerini ölçmek için kullanılan dBA, klima satın alırken işinize yarayacak bir kavram. Klimanız ne kadar sessiz olursa o kadar rahat edeceksiniz çünkü.

Klimaların teknik özellikleri arasında iç ünite ses seviyesi (dBA) ve dış ünite ses seviyesi gibi kavramlar karşınıza çıkacaktır. Sessiz klimalar için sahip olunması gereken dBA değerlerini bildiğinizde ihtiyacınız olan klimayı daha rahat seçeceksiniz. En sessiz klimalar, var olduklarını dahi size unutturacaklar.

Klimanın Ses Seviyesi Kaç dBA Olmalıdır?

En sessiz klima modelleri dBA’nın en düşük olduğu modellerdir. Klima sesi kıyaslaması yaparken karşınıza iç ünite ve dış ünite ses seviyesi gibi iki özellik çıkacaktır.  Dış ünite sesi satın alma sürecinde bizi pek de ilgilendirmemektedir. En sessiz klima modellerini değerlendirirken iç ünite sesi olan dBA sesine dikkat etmeniz gerekecektir.

En sessiz klima markası ve modelleri araştırmanızda sağlıklı sonuçlara ulaşmanız için mekan kapasitesine göre belirlenecek olan klima modelinin kaç dBA’ya sahip olduğunu mutlaka sormalısınız. Özellikle evinizde bebek varsa ya da sessiz bir çalışma ortamı istiyorsanız düşük dBA ses seviyesi gerekli olacaktır.

En sessiz klima kaç db diye düşünenler için klimaları şu şekilde ses seviyelerine ayırabiliriz:

  • 20 desibel (dBA) altı: Çok sessiz klimalar
  • 20-30 dBA arası: Sessiz klimalar
  • 30-40 dBA arası: Orta sesli klimalar
  • 40 desibel ve üzeri: Sesli klimalar

20 ve 30 dBA ses seviyesi ile üretilen klima modellerini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Özellikle inverter ve A sınıfı klimalar sessiz olmalarıyla mekanlarınızda konfor yaratacaktır. En sessiz klima modelleri performanslarıyla da sizi memnun edecektir. Aynı zamanda az enerji harcamaları nedeniyle bütçenizi de koruyacaktır.

En sessiz klimalar arasından:

  • 20 dB klimalar saatin tik tak sesinden daha az ses çıkarır.
  • 30 dB klimalar yatak odası için uygun düzeyde ses çıkarır.
  • 40 dB klimalar rahat bir uyku uyumanıza engel olur.
  • 55 dB klimalar normal konuşmaları bile duymamanıza neden olur.

Klima ses seviyesi ne olmalı sorunuza cevap bulabildiyseniz artık alacağınız klimaya daha net karar verebilirsiniz. Klimanızı kullanım amacınıza ve mekan özelliklerinize göre sessiz klima seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

En Sessiz Klima Markaları ve Modelleri

Son yıllarda üretilen klimalar gelişen teknolojiyle birlikte düşük dBA ses seviyelerine sahiptir. En sessiz klima modelleri arasında split klimalar ve interter modeller daha çok tercih edilmektedir. A sınıfı klimalar da yüksek verimliliklerinin yanında dekoratif ve sessiz olmaları nedeniyle konutlarda tercih edilmektedir.

En sessiz klima markaları arasında da ilk sırayı iklimlendirme sektörünün lider ismi Mitsubishi almaktadır. Mitsubishi klimalar, sessiz klima özellikleriyle ev ve ofislerde tercih edilmektedir. Tercih edilen Mitsubishi sessiz klima modelleri:

Sessiz klimalar arasından mekanlarınız için en uygun kapasitede olanları tercih ederek konforu yaşamaya başlayabilirsiniz. Evlerinizde ve iş yerlerinizde var olan klimalarınızı sessiz klima modelleriyle değiştirebilirsiniz. En sessiz klima modelleri sayesinde huzuru yıl boyu yaşayabilirsiniz…

Paylaş