Mitsubishi Klima VRF Sistemleri


Neden VRF Sistemleri?

Daha Fazla Enerji Tasarrufu

Mitsubishi VRF klima modelleri geliştirilmiş ısı eşanjör performansı ve kompresör kontrolü ile daha fazla tasarruf imkanı.

Esnek Borulama Teknolojisi

Toplam boru uzunluğunda ve teknolojisinde tasarım esnekliği ile yararlı Mitsubishi VRF klima kullanımları.

Hassas Kapasite Kontrolü

Mitsubishi VRF klimalar için geliştirilen inverter kompresörler sayesinde kapasite kontrolü yapabilen dış ünite sistemleri.

Maksimum Çalışma Koşulları

Yüksek ve düşük sıcaklık değerleri konusunda sıkıntısız çalışma özelliği ile daimi konfor sunan Mitsubishi VRF klimalar.

Benzersiz Çözümler

Kompakt kanallı tip Mitsubishi VRF klima modelleri yapısı ve geniş iç ünite yelpazesi ile farklı tasarım imkanları.

Bağımsız Kontrol

Birbirinden bağımsız olarak çalışan ünitelerle tek merkezden her alanda ısıtma ve soğutma sunan Mitsubishi VRF klima.

Daha Küçük Boru Çapları

Ozon dostu soğutucu akışkan gaz kullanılan Mitsubishi VRF klima modellerinde daha küçük borulama ile düşük maliyet.

Yedekleme

Mitsubishi VRF klima modellerinde arıza durumlarında dış ünitelerdeki kompresör ve modüllerin çalışmaya devam etmesi.

VRF Klimaların Avantajları

Inverter kompresör yapısı ile rotasyon sırasında aşırı yük oluşmasını önleyerek dış ünitelerin ve kompresörlerin ömürlerini artırır.

Tek bir modül üzerinden sektörün en yüksek kapasite değerlerine ulaşan 8HP’den 24HP’ye kadar tek VRF dış ünite.

Otel, restoran, mağaza, tiyatro, sinema, AVM ve diğer yapılarda, farklı ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayan VRF klima.

Yüksek tasarım esnekliği sayesinde dar ve geniş alanlarda farklı boyutlarda uygulanabilen yenilikçi ve şık VRF klimalar.

Kişi sayısına göre ısıtma ve soğutma kontrolü ile ısı dağılışını hızlı bir şekilde yapan akıllı iç ve dış ünite VRF klima özellikleri.


VRF Klima Dış Üniteler

Heat Recovery serisi – KX6, üç borulu ısı geri kazanımlı Heat Pump serisi – KXR6, High Head serisi – KXB6 ve Tropik Heat Pump serisi – KXH6 ile dış ünitelerin performansları geliştirilmiştir. Mitsubishi VRF dış ünite ozon dostu soğutucu akışkanları ve ileri teknoloji inverter özellikleri ile oluşturulurlar. Geniş iç ünite seçenekleri ve yenilenmiş kontrol teknolojileri bulunur. Mitsubishi VRF klimalar sabit kompresörleri olmadığı için bakım maliyetlerinde ekonomik çözüm sunarlar.

KX6 serisi Mitsubishi VRF klimalar ozonla dost ve performansı yüksek soğutucu akışkan R410A ve DC Inverter teknolojisi gibi diğer birçok ileri teknoloji ile oluşturulmuştur. Yeni KX6 serisinde, toplamda 1000 m bakır borulama limiti, bir dış ünite grubuna 80 iç üniteye kadar bağlantı imkanı, soğutmada 4.00 ısıtmada ise 4.33 gibi yüksek COP değerleri vardır.

vrf-dis-unite
vrf-ic-unite

VRF Klima İç Üniteler

KX6 serisi 17 ayrı tip ve 83 ayrı model iç ünite seçeneği sayesinde farklı avantajlar sağlar. Her türlü mimari yapıya uygunluk gösteren Mitsubishi VRF klima iç üniteler, bağımsız hava akışıyla da kolay kontrol sağlar. Değişik açılarda ve pozisyonlarda ayarlanan kanatların etki alanının genişletilebilmesi sistemin kullanımını rahatlaştırır. VRF iç ünite yüksek enerji verimliliğine sahip, kompakt ve ince tasarımı ile kapalı alan iklimlendirmesinde yüksek teknolojiye sahip lider çözümler sunar. Mitsubishi VRF klima modelleri değişken kapasiteleri, tasarruflu güç tüketimi ile geniş kullanımı vardır.

Mitsubishi VRF dış ünite oda sıcaklığına bağlı olarak, farklı yönlere hava akışı bağımsız kanatlar sayesinde kontrol edilebilir. Kanat pozisyonu seçimi yapılabilir ve kanatların değişik açılarda ayarlanması mümkündür. Mitsubishi klimalar bazı modellerde kablosuz kontrol için sadece panelin bir köşesine kızıl-ötesi alıcı kiti takmak yeterlidir.

Mitsubishi VRF Klima Kumandalar

Mitsubishi VRF klima LCD arka plan aydınlatmalı dokunmatik kumanda paneli ile kullanıcı dostu kullanım sunar. Mitsubishi vrf klima modelleri farklı dillerde kullanım imkanı, haftalık ve günlük zaman ayarı, puant zamanda kapasite sınırlama fonksiyonu, Hi Power modu, bağımsız kanatçık kontrol fonksiyonu, otomatik fan hızı kontrolü, ısı geri kazanım kontrol fonksiyonu, USB çıkışı ile bilgisayara bağlanabilmesi ve sessiz mod fonksiyonu ile rahatlık sağlar.

Mitsubishi VRF klimalar dokunmatik ekranın rahatlığı dışında USB çıkışı ile bilgisayara bağlanarak ayar ve kontroller yapılabilir. LCD ekran için parlaklık ve ışık ayarları düzenlenebilir. Filtre kirlilik ikazı ve diğer uyarılar ile kullanıcı açısından kolaylık sağlar. Hata kodu ekranı ile arızayı önceden belirleyebilirsiniz. Akıllı uyarı sistemi bakım zamanında da sizi uyararak servis kolaylığı da sağlamaktadır.

vrf-kumanda